Novinky

Nizozemský autor Roman Helinski přijíždí do Prahy prezentovat svůj zatím poslední román Továrna na vafle v českém překladu. Setkání s autorem a jeho překladatelkou Blankou Juranovou se uskuteční 24. října 2018 od 18.00 hod. v kavárně WAF-WAF v Praze 2, Bělehradská 67.

Továrna na vafle, román nizozemského spisovatele Romana Helinského, právě vzchází v českém překladu naší kolegyně Blanky Juranové. Ostatně čeština je prvním jazykem, do něhož je tato kniha přeložená!

Letos je to vlůbec poprvé, co jsme zaznamenali stoprocentní úspěšnost na zkouškách Certificaat Nederlands als Vreemde Taal. To znamená, že všichni kandidáti, kteří skládali zkoušku u nás, certifikát získali a mají teď mezinárodně uznávaný doklad o své znalosti nizozemštiny.

Do Prahy přijíždí jedna ze špiček současné vlámské literatury, spisovatel Jeroen Olyslaegers. Vystoupí společně s přední českou autorkou Kateřinou Tučkovou v diskusi ve vzducholodi Gulliver cerntra současného umění DOX v Praze 23. května v 19.00 hod.

Otevíráme letní intenzivní kurzy nizozemštiny (holandštiny / vlámštiny). Kurzy probíhají v týdenních cyklech (20 vyučovacích hodin týdně) v dopoledních blocích. Cykly na sebe navazují, je možné pokračovat od začátečníků až do mírně pokročilých. Holandsky / vlámsky snadno a rychle přes léto.

Certifikáty CNaVT

Blíží se termín podání přihlášek pro zájemce o zkoušku na Certificaat Nederlands als Vreemde Taal.

Vyplněné a podepsané přihlášky je třeba doručit na naši adresu do 10. března 2018.

Zájemcům zašleme přihlášku elektronicky, případně je možno ji vyplnit a odevzdat po dohodě v naší kanceláři (Karlova 18, Praha 1 – Staré Město).

Přihlásit se můžete ke zkoušce v rámci následujících profilů:

► Maatschappelijk Informeel (INFO)  - úroveň  A2

► Maatschappelijk Formeel (FORM)  - úroveň B1

► Profiel Professionele Taalvaardigheid (PPT)  - úroveň B2

► Educatief Startbekwaam (STRT)  - úroveň B2

► Educatief Professioneel (EDUP)  - úroveň C1

Úvod » Články » Novinky » Nizozemský spisovatel Abdelkader Benali v Praze

Abdelkader Benali v Praze

11.05.2011
Nizozemský spisovatel Abdelkader Benali v Praze
Abdelkader Benali |13. 05. 2011, 20:00 | Divadlo Kampa, Nosticova 2A, Praha 1
Arabská literární kavárna
Hosté letošního knižního veletrhu a literárního festivalu čtou ze svého díla a glosují nedávné převratné změny v arabském světě. Účinkují: Radžá ´Álim (Saúdská arábie), Abdelkader Benali (Nizozemsko / Maroko), Hasan Balásim (Finsko / Irák), Mansúra ´Izz-ad-Dín, a Hassúna al-Musbáhí (Tunisko). Uvádí: Alexandra Büchler. Tlumočeno: angličtina, arabšina, čeština

Abdelkader Benali |14. 05. 2011, 10:30 - 11:50 | VELKÝ SÁL, Střední hala
Arabské revoluce
Politická debata na téma aktuálního dění v arabském světě. Diskutují Abdelkader Benali (Nizozemsko / Maroko), Chálid al-Biltagí (Egypt), Mansúra ´Izz-ad-Dín (Egypt), Hassúna al-Musbáhí (Tunisko), Magdí Aš-Šáfi´í (Egypt), Eduard Gombár (ČR - FFUK). Moderuje: Vladimír Kroc. Tlumočeno: čeština, arabština, angličtina

Abdelkader Benali |14. 05. 2011, 13:00 - 13:50 | LITERÁRNÍ SÁL, Pravé křídlo
Arabská literární diaspora a exil - debata
Arabská společnost a literatura pohledem autorů žijících v arabském světě i za jeho hranicemi. Účinkují Abdelakder Benali (Nizozemsko / Maroko), Hasan Balásim (Finsko / Irák), Tahar Ben Jelloun (Francie / Maroko), Hassúna al-Musbáhí (Tunisko), Fátima Šaraf ad-Dín (Libanon). Moderuje František Ondráš (Ústav Blízkého východu FF UK). Tlumočeno: čeština, arabština, francouzština, angličtina

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací