Nederlandse Taal en Cultuur s.r.o.
 
Novinky

Upozornění: Pro všechny zdravotníky, kteří chtějí pracovat v Holandsku, platí od ledna 2017 povinnost prokázat jazykovou schopnost nizoezmského jazyka (dokonce až na úroveň B2/C1, záleží na oboru vzdělání)!!! Teprve po úspěšném obdržení certifikátu se mohou registrovat do tzv. BIG-registru (velký registr portál všech zdravotnických pracovníků.

Birk

Nakladatelství Vyšehrad publikovalo český překlad romnu Birk od Jaapa Robbena​. Tento románový debutz vycházející hvězdy nizoezsmké literatury se dočkal řady ocenění doma i v zahraničí. Na sklonku roku se s ním mohou konečně seznámit i čeští čtenáři.

Český rozhlas Vltava odvysílal v požadu Mozaika rozhovor s nizozesmkým básníkem Mustafou Stitou, který vystoupil v rámci festivalu Den poezie na několiak mástech v Praze Brně. 

.Ve dnech 15. - 19. listopadu vystoupí v Praze a Brně nizozemský básník Mustafa Stitou. Jeho vystoupení budou vždy v nizozemštině s českým překladem. Srdečně zveme a těšíme se na setkání na jednom z večerů.

Lize Spit v Praze

Do Prahy přijíždí Lize Spit, vlámská autorka besteselleru Het smelt (v českém překladu Adély Ebel vychází jako Taje). V Praze vystoupí 9. října na proslulé Avoid Floating Gallery.

I přes značnou obtížnost letošních zkoušek na certifikát CNaVT byla úspěšnost našich kadidátů téměř stoprocentní.

 

Úvod » Články » Novinky » Nizozemský spisovatel Abdelkader Benali v Praze

Abdelkader Benali v Praze

11.05.2011
Nizozemský spisovatel Abdelkader Benali v Praze
Abdelkader Benali |13. 05. 2011, 20:00 | Divadlo Kampa, Nosticova 2A, Praha 1
Arabská literární kavárna
Hosté letošního knižního veletrhu a literárního festivalu čtou ze svého díla a glosují nedávné převratné změny v arabském světě. Účinkují: Radžá ´Álim (Saúdská arábie), Abdelkader Benali (Nizozemsko / Maroko), Hasan Balásim (Finsko / Irák), Mansúra ´Izz-ad-Dín, a Hassúna al-Musbáhí (Tunisko). Uvádí: Alexandra Büchler. Tlumočeno: angličtina, arabšina, čeština

Abdelkader Benali |14. 05. 2011, 10:30 - 11:50 | VELKÝ SÁL, Střední hala
Arabské revoluce
Politická debata na téma aktuálního dění v arabském světě. Diskutují Abdelkader Benali (Nizozemsko / Maroko), Chálid al-Biltagí (Egypt), Mansúra ´Izz-ad-Dín (Egypt), Hassúna al-Musbáhí (Tunisko), Magdí Aš-Šáfi´í (Egypt), Eduard Gombár (ČR - FFUK). Moderuje: Vladimír Kroc. Tlumočeno: čeština, arabština, angličtina

Abdelkader Benali |14. 05. 2011, 13:00 - 13:50 | LITERÁRNÍ SÁL, Pravé křídlo
Arabská literární diaspora a exil - debata
Arabská společnost a literatura pohledem autorů žijících v arabském světě i za jeho hranicemi. Účinkují Abdelakder Benali (Nizozemsko / Maroko), Hasan Balásim (Finsko / Irák), Tahar Ben Jelloun (Francie / Maroko), Hassúna al-Musbáhí (Tunisko), Fátima Šaraf ad-Dín (Libanon). Moderuje František Ondráš (Ústav Blízkého východu FF UK). Tlumočeno: čeština, arabština, francouzština, angličtina

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO LOTOFIDEA s.r.o.