Novinky

Letos je to vlůbec poprvé, co jsme zaznamenali stoprocentní úspěšnost na zkouškách Certificaat Nederlands als Vreemde Taal. To znamená, že všichni kandidáti, kteří skládali zkoušku u nás, certifikát získali a mají teď mezinárodně uznávaný doklad o své znalosti nizozemštiny.

Do Prahy přijíždí jedna ze špiček současné vlámské literatury, spisovatel Jeroen Olyslaegers. Vystoupí společně s přední českou autorkou Kateřinou Tučkovou v diskusi ve vzducholodi Gulliver cerntra současného umění DOX v Praze 23. května v 19.00 hod.

Otevíráme letní intenzivní kurzy nizozemštiny (holandštiny / vlámštiny). Kurzy probíhají v týdenních cyklech (20 vyučovacích hodin týdně) v dopoledních blocích. Cykly na sebe navazují, je možné pokračovat od začátečníků až do mírně pokročilých. Holandsky / vlámsky snadno a rychle přes léto.

Certifikáty CNaVT

Blíží se termín podání přihlášek pro zájemce o zkoušku na Certificaat Nederlands als Vreemde Taal.

Vyplněné a podepsané přihlášky je třeba doručit na naši adresu do 10. března 2018.

Zájemcům zašleme přihlášku elektronicky, případně je možno ji vyplnit a odevzdat po dohodě v naší kanceláři (Karlova 18, Praha 1 – Staré Město).

Přihlásit se můžete ke zkoušce v rámci následujících profilů:

► Maatschappelijk Informeel (INFO)  - úroveň  A2

► Maatschappelijk Formeel (FORM)  - úroveň B1

► Profiel Professionele Taalvaardigheid (PPT)  - úroveň B2

► Educatief Startbekwaam (STRT)  - úroveň B2

► Educatief Professioneel (EDUP)  - úroveň C1

Upozornění: Pro všechny zdravotníky, kteří chtějí pracovat v Holandsku, platí od ledna 2017 povinnost prokázat jazykovou schopnost nizoezmského jazyka (dokonce až na úroveň B2/C1, záleží na oboru vzdělání)!!! Teprve po úspěšném obdržení certifikátu se mohou registrovat do tzv. BIG-registru (velký registr portál všech zdravotnických pracovníků.

Birk

Nakladatelství Vyšehrad publikovalo český překlad romnu Birk od Jaapa Robbena​. Tento románový debut vycházející hvězdy nizozemské literatury se dočkal řady ocenění doma i v zahraničí. Na sklonku roku se s ním mohou konečně seznámit i čeští čtenáři.

Úvod » Články » Novinky » Nizozemský spisovatel Abdelkader Benali v Praze

Abdelkader Benali v Praze

11.05.2011
Nizozemský spisovatel Abdelkader Benali v Praze
Abdelkader Benali |13. 05. 2011, 20:00 | Divadlo Kampa, Nosticova 2A, Praha 1
Arabská literární kavárna
Hosté letošního knižního veletrhu a literárního festivalu čtou ze svého díla a glosují nedávné převratné změny v arabském světě. Účinkují: Radžá ´Álim (Saúdská arábie), Abdelkader Benali (Nizozemsko / Maroko), Hasan Balásim (Finsko / Irák), Mansúra ´Izz-ad-Dín, a Hassúna al-Musbáhí (Tunisko). Uvádí: Alexandra Büchler. Tlumočeno: angličtina, arabšina, čeština

Abdelkader Benali |14. 05. 2011, 10:30 - 11:50 | VELKÝ SÁL, Střední hala
Arabské revoluce
Politická debata na téma aktuálního dění v arabském světě. Diskutují Abdelkader Benali (Nizozemsko / Maroko), Chálid al-Biltagí (Egypt), Mansúra ´Izz-ad-Dín (Egypt), Hassúna al-Musbáhí (Tunisko), Magdí Aš-Šáfi´í (Egypt), Eduard Gombár (ČR - FFUK). Moderuje: Vladimír Kroc. Tlumočeno: čeština, arabština, angličtina

Abdelkader Benali |14. 05. 2011, 13:00 - 13:50 | LITERÁRNÍ SÁL, Pravé křídlo
Arabská literární diaspora a exil - debata
Arabská společnost a literatura pohledem autorů žijících v arabském světě i za jeho hranicemi. Účinkují Abdelakder Benali (Nizozemsko / Maroko), Hasan Balásim (Finsko / Irák), Tahar Ben Jelloun (Francie / Maroko), Hassúna al-Musbáhí (Tunisko), Fátima Šaraf ad-Dín (Libanon). Moderuje František Ondráš (Ústav Blízkého východu FF UK). Tlumočeno: čeština, arabština, francouzština, angličtina

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací