Nederlandse Taal en Cultuur s.r.o.
 
Novinky

Upozornění: Pro všechny zdravotníky, kteří chtějí pracovat v Holandsku, platí od ledna 2017 povinnost prokázat jazykovou schopnost nizoezmského jazyka (dokonce až na úroveň B2/C1, záleží na oboru vzdělání)!!! Teprve po úspěšném obdržení certifikátu se mohou registrovat do tzv. BIG-registru (velký registr portál všech zdravotnických pracovníků.

Birk

Nakladatelství Vyšehrad publikovalo český překlad romnu Birk od Jaapa Robbena​. Tento románový debutz vycházející hvězdy nizoezsmké literatury se dočkal řady ocenění doma i v zahraničí. Na sklonku roku se s ním mohou konečně seznámit i čeští čtenáři.

Český rozhlas Vltava odvysílal v požadu Mozaika rozhovor s nizozesmkým básníkem Mustafou Stitou, který vystoupil v rámci festivalu Den poezie na několiak mástech v Praze Brně. 

.Ve dnech 15. - 19. listopadu vystoupí v Praze a Brně nizozemský básník Mustafa Stitou. Jeho vystoupení budou vždy v nizozemštině s českým překladem. Srdečně zveme a těšíme se na setkání na jednom z večerů.

Lize Spit v Praze

Do Prahy přijíždí Lize Spit, vlámská autorka besteselleru Het smelt (v českém překladu Adély Ebel vychází jako Taje). V Praze vystoupí 9. října na proslulé Avoid Floating Gallery.

I přes značnou obtížnost letošních zkoušek na certifikát CNaVT byla úspěšnost našich kadidátů téměř stoprocentní.

 

Úvod » Články » Novinky » Přednáška profesora Hanse Rennera

Přednáška profesora Hanse Rennera

23.01.2012

Profesor Hans Renner (1946) se narodil v Praze, kde vystudoval filosofii a historii na Karlově univerzitě.
V roce 1968 po sovětské okupaci Československa opustil zemi a svá studia dokončil na Universitě v Utrechtu, kde rovněž získal doktorát. V letech 1989 až 1990 byl profesorem na Central Michigan University ve Spojených státech. Působil profesor středoevropských dějin na Universitě v Groningen v Nizozemsku. A jako vyučující hostoval např. na Institutu pro mezinárodní vztahy Clingendael nebo Nizozemské vojenské akademii. Profesor Renner je od roku 2010 nositelem Řádu Oranje Nassau.

Česko-nizozemské vztahy jsou problematikou, které se pan profesor věnuje řadu let a o níž napsal již několik studií. Jeho hluboké znalosti a vypravěčský talent jsou zárukou toho, že nás čeká nezapomenutelný večer.

"Češi a Nizozemci dříve a nyní"
O Češích a Nizozemcích ve 20. století až dodnes.
Co je spojuje a v čem se liší?
přednáška znalce česko-nizozemských dějin a vztahů
prof. Dr. Hanse Rennera

Středa 29. února 2012 v 18.00 hod

K-Centrum, Senovážné náměstí 23, Praha 1
Sál č. 16 v přízemí

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO LOTOFIDEA s.r.o.