Novinky

Letos je to vlůbec poprvé, co jsme zaznamenali stoprocentní úspěšnost na zkouškách Certificaat Nederlands als Vreemde Taal. To znamená, že všichni kandidáti, kteří skládali zkoušku u nás, certifikát získali a mají teď mezinárodně uznávaný doklad o své znalosti nizozemštiny.

Do Prahy přijíždí jedna ze špiček současné vlámské literatury, spisovatel Jeroen Olyslaegers. Vystoupí společně s přední českou autorkou Kateřinou Tučkovou v diskusi ve vzducholodi Gulliver cerntra současného umění DOX v Praze 23. května v 19.00 hod.

Otevíráme letní intenzivní kurzy nizozemštiny (holandštiny / vlámštiny). Kurzy probíhají v týdenních cyklech (20 vyučovacích hodin týdně) v dopoledních blocích. Cykly na sebe navazují, je možné pokračovat od začátečníků až do mírně pokročilých. Holandsky / vlámsky snadno a rychle přes léto.

Certifikáty CNaVT

Blíží se termín podání přihlášek pro zájemce o zkoušku na Certificaat Nederlands als Vreemde Taal.

Vyplněné a podepsané přihlášky je třeba doručit na naši adresu do 10. března 2018.

Zájemcům zašleme přihlášku elektronicky, případně je možno ji vyplnit a odevzdat po dohodě v naší kanceláři (Karlova 18, Praha 1 – Staré Město).

Přihlásit se můžete ke zkoušce v rámci následujících profilů:

► Maatschappelijk Informeel (INFO)  - úroveň  A2

► Maatschappelijk Formeel (FORM)  - úroveň B1

► Profiel Professionele Taalvaardigheid (PPT)  - úroveň B2

► Educatief Startbekwaam (STRT)  - úroveň B2

► Educatief Professioneel (EDUP)  - úroveň C1

Upozornění: Pro všechny zdravotníky, kteří chtějí pracovat v Holandsku, platí od ledna 2017 povinnost prokázat jazykovou schopnost nizoezmského jazyka (dokonce až na úroveň B2/C1, záleží na oboru vzdělání)!!! Teprve po úspěšném obdržení certifikátu se mohou registrovat do tzv. BIG-registru (velký registr portál všech zdravotnických pracovníků.

Birk

Nakladatelství Vyšehrad publikovalo český překlad romnu Birk od Jaapa Robbena​. Tento románový debut vycházející hvězdy nizozemské literatury se dočkal řady ocenění doma i v zahraničí. Na sklonku roku se s ním mohou konečně seznámit i čeští čtenáři.

Úvod » Články » Novinky » Přednáška profesora Hanse Rennera

Přednáška profesora Hanse Rennera

23.01.2012

Profesor Hans Renner (1946) se narodil v Praze, kde vystudoval filosofii a historii na Karlově univerzitě.
V roce 1968 po sovětské okupaci Československa opustil zemi a svá studia dokončil na Universitě v Utrechtu, kde rovněž získal doktorát. V letech 1989 až 1990 byl profesorem na Central Michigan University ve Spojených státech. Působil profesor středoevropských dějin na Universitě v Groningen v Nizozemsku. A jako vyučující hostoval např. na Institutu pro mezinárodní vztahy Clingendael nebo Nizozemské vojenské akademii. Profesor Renner je od roku 2010 nositelem Řádu Oranje Nassau.

Česko-nizozemské vztahy jsou problematikou, které se pan profesor věnuje řadu let a o níž napsal již několik studií. Jeho hluboké znalosti a vypravěčský talent jsou zárukou toho, že nás čeká nezapomenutelný večer.

"Češi a Nizozemci dříve a nyní"
O Češích a Nizozemcích ve 20. století až dodnes.
Co je spojuje a v čem se liší?
přednáška znalce česko-nizozemských dějin a vztahů
prof. Dr. Hanse Rennera

Středa 29. února 2012 v 18.00 hod

K-Centrum, Senovážné náměstí 23, Praha 1
Sál č. 16 v přízemí

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací