Novinky

Nizozemský autor Roman Helinski přijíždí do Prahy prezentovat svůj zatím poslední román Továrna na vafle v českém překladu. Setkání s autorem a jeho překladatelkou Blankou Juranovou se uskuteční 24. října 2018 od 18.00 hod. v kavárně WAF-WAF v Praze 2, Bělehradská 67.

Továrna na vafle, román nizozemského spisovatele Romana Helinského, právě vzchází v českém překladu naší kolegyně Blanky Juranové. Ostatně čeština je prvním jazykem, do něhož je tato kniha přeložená!

Letos je to vlůbec poprvé, co jsme zaznamenali stoprocentní úspěšnost na zkouškách Certificaat Nederlands als Vreemde Taal. To znamená, že všichni kandidáti, kteří skládali zkoušku u nás, certifikát získali a mají teď mezinárodně uznávaný doklad o své znalosti nizozemštiny.

Do Prahy přijíždí jedna ze špiček současné vlámské literatury, spisovatel Jeroen Olyslaegers. Vystoupí společně s přední českou autorkou Kateřinou Tučkovou v diskusi ve vzducholodi Gulliver cerntra současného umění DOX v Praze 23. května v 19.00 hod.

Otevíráme letní intenzivní kurzy nizozemštiny (holandštiny / vlámštiny). Kurzy probíhají v týdenních cyklech (20 vyučovacích hodin týdně) v dopoledních blocích. Cykly na sebe navazují, je možné pokračovat od začátečníků až do mírně pokročilých. Holandsky / vlámsky snadno a rychle přes léto.

Certifikáty CNaVT

Blíží se termín podání přihlášek pro zájemce o zkoušku na Certificaat Nederlands als Vreemde Taal.

Vyplněné a podepsané přihlášky je třeba doručit na naši adresu do 10. března 2018.

Zájemcům zašleme přihlášku elektronicky, případně je možno ji vyplnit a odevzdat po dohodě v naší kanceláři (Karlova 18, Praha 1 – Staré Město).

Přihlásit se můžete ke zkoušce v rámci následujících profilů:

► Maatschappelijk Informeel (INFO)  - úroveň  A2

► Maatschappelijk Formeel (FORM)  - úroveň B1

► Profiel Professionele Taalvaardigheid (PPT)  - úroveň B2

► Educatief Startbekwaam (STRT)  - úroveň B2

► Educatief Professioneel (EDUP)  - úroveň C1

Úvod » Články » Novinky » Přednáška profesora Hanse Rennera

Přednáška profesora Hanse Rennera

23.01.2012

Profesor Hans Renner (1946) se narodil v Praze, kde vystudoval filosofii a historii na Karlově univerzitě.
V roce 1968 po sovětské okupaci Československa opustil zemi a svá studia dokončil na Universitě v Utrechtu, kde rovněž získal doktorát. V letech 1989 až 1990 byl profesorem na Central Michigan University ve Spojených státech. Působil profesor středoevropských dějin na Universitě v Groningen v Nizozemsku. A jako vyučující hostoval např. na Institutu pro mezinárodní vztahy Clingendael nebo Nizozemské vojenské akademii. Profesor Renner je od roku 2010 nositelem Řádu Oranje Nassau.

Česko-nizozemské vztahy jsou problematikou, které se pan profesor věnuje řadu let a o níž napsal již několik studií. Jeho hluboké znalosti a vypravěčský talent jsou zárukou toho, že nás čeká nezapomenutelný večer.

"Češi a Nizozemci dříve a nyní"
O Češích a Nizozemcích ve 20. století až dodnes.
Co je spojuje a v čem se liší?
přednáška znalce česko-nizozemských dějin a vztahů
prof. Dr. Hanse Rennera

Středa 29. února 2012 v 18.00 hod

K-Centrum, Senovážné náměstí 23, Praha 1
Sál č. 16 v přízemí

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací