Nederlandse Taal en Cultuur s.r.o.
 
Novinky

Upozornění: Pro všechny zdravotníky, kteří chtějí pracovat v Holandsku, platí od ledna 2017 povinnost prokázat jazykovou schopnost nizoezmského jazyka (dokonce až na úroveň B2/C1, záleží na oboru vzdělání)!!! Teprve po úspěšném obdržení certifikátu se mohou registrovat do tzv. BIG-registru (velký registr portál všech zdravotnických pracovníků.

Birk

Nakladatelství Vyšehrad publikovalo český překlad romnu Birk od Jaapa Robbena​. Tento románový debutz vycházející hvězdy nizoezsmké literatury se dočkal řady ocenění doma i v zahraničí. Na sklonku roku se s ním mohou konečně seznámit i čeští čtenáři.

Český rozhlas Vltava odvysílal v požadu Mozaika rozhovor s nizozesmkým básníkem Mustafou Stitou, který vystoupil v rámci festivalu Den poezie na několiak mástech v Praze Brně. 

.Ve dnech 15. - 19. listopadu vystoupí v Praze a Brně nizozemský básník Mustafa Stitou. Jeho vystoupení budou vždy v nizozemštině s českým překladem. Srdečně zveme a těšíme se na setkání na jednom z večerů.

Lize Spit v Praze

Do Prahy přijíždí Lize Spit, vlámská autorka besteselleru Het smelt (v českém překladu Adély Ebel vychází jako Taje). V Praze vystoupí 9. října na proslulé Avoid Floating Gallery.

I přes značnou obtížnost letošních zkoušek na certifikát CNaVT byla úspěšnost našich kadidátů téměř stoprocentní.

 

Úvod » Články » Novinky » Geert Mak v Praze

Geert Mak v Praze

16.10.2012
Geert Mak v Praze

Geert Mak se věnuje především historickým tématům, která čtivou populárně naučnou formou přibližuje čtenářům.

V českém překladu se poprvé objevil knihou Malé dějiny Amsterdamu (přeložila Veronika Havlíková) už v roce 1999, nyní přichází s knihou V Evropě - cesta po xx. století (v překladu Petry Schürové), která jistě přispěje k rozjitřené debatě o stavu a budoucnosti společné cesty tohoto kontinentu. Kniha se stala v Holandsku obrovským bestsellerem a dočkala se již 20 vydání a filmového zpracování v sérii dokumentů.

Geerta Maka bude v Krásných ztrátách (Náprskova 10, Praha 1) 24. října od 19. hodin zpovídat historička a nederlandistka Iveta Coufalová, dvoujazyčný večer tlumočí Jana Pellarová.

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO LOTOFIDEA s.r.o.