Nederlandse Taal en Cultuur s.r.o.
 
Novinky

Upozornění: Pro všechny zdravotníky, kteří chtějí pracovat v Holandsku, platí od ledna 2017 povinnost prokázat jazykovou schopnost nizoezmského jazyka (dokonce až na úroveň B2/C1, záleží na oboru vzdělání)!!! Teprve po úspěšném obdržení certifikátu se mohou registrovat do tzv. BIG-registru (velký registr portál všech zdravotnických pracovníků.

Birk

Nakladatelství Vyšehrad publikovalo český překlad romnu Birk od Jaapa Robbena​. Tento románový debutz vycházející hvězdy nizoezsmké literatury se dočkal řady ocenění doma i v zahraničí. Na sklonku roku se s ním mohou konečně seznámit i čeští čtenáři.

Český rozhlas Vltava odvysílal v požadu Mozaika rozhovor s nizozesmkým básníkem Mustafou Stitou, který vystoupil v rámci festivalu Den poezie na několiak mástech v Praze Brně. 

.Ve dnech 15. - 19. listopadu vystoupí v Praze a Brně nizozemský básník Mustafa Stitou. Jeho vystoupení budou vždy v nizozemštině s českým překladem. Srdečně zveme a těšíme se na setkání na jednom z večerů.

Lize Spit v Praze

Do Prahy přijíždí Lize Spit, vlámská autorka besteselleru Het smelt (v českém překladu Adély Ebel vychází jako Taje). V Praze vystoupí 9. října na proslulé Avoid Floating Gallery.

I přes značnou obtížnost letošních zkoušek na certifikát CNaVT byla úspěšnost našich kadidátů téměř stoprocentní.

 

Úvod » Články » Novinky » Dvojjazyčná procházka po Bílé hoře

Dvojjazyčná procházka po Bílé hoře

26.09.2012

Rádi bychom Vás pozvali na procházku na Bílou Horu (bitva na Bílé Hoře roku 1620), kterou organizujeme společně s nově založeným sdružením De Lantaarn.

Výlet se koná v sobotu 6. října 2012.

Program:

13.30 hod Sraz na tramvajové zastávce Bílá Hora (konečná stanice linky 22)

Procházka směřuje k památníku na bitevním poli. Průvodce Piet Schepens nám nastíní průběh bitvy, poví nám, co jí předcházelo, jaké byly její důsledky a jaké mýty v souvislosti s touto bitvou vznikly v době 19, století, tedy v době Českého národního obrození.

 

15.00 hod Navštívíme poutní místo, kostel Panny Marie Vítězné.

 

Procházku zakončíme opět na konečné stanici tramvajové linky 22.

 

Poplatek: 200 Kč,- (platba na místě).

Pro české účastníky bude zajištěno tlumočení z nizozemštiny.

 

 

Zájemci nechť se prosím hlásí na adrese ne-be@ne-be.cz , a to před 1. říjnem 20

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO LOTOFIDEA s.r.o.