Nederlandse Taal en Cultuur s.r.o.
 
Novinky

Upozornění: Pro všechny zdravotníky, kteří chtějí pracovat v Holandsku, platí od ledna 2017 povinnost prokázat jazykovou schopnost nizoezmského jazyka (dokonce až na úroveň B2/C1, záleží na oboru vzdělání)!!! Teprve po úspěšném obdržení certifikátu se mohou registrovat do tzv. BIG-registru (velký registr portál všech zdravotnických pracovníků.

Birk

Nakladatelství Vyšehrad publikovalo český překlad romnu Birk od Jaapa Robbena​. Tento románový debutz vycházející hvězdy nizoezsmké literatury se dočkal řady ocenění doma i v zahraničí. Na sklonku roku se s ním mohou konečně seznámit i čeští čtenáři.

Český rozhlas Vltava odvysílal v požadu Mozaika rozhovor s nizozesmkým básníkem Mustafou Stitou, který vystoupil v rámci festivalu Den poezie na několiak mástech v Praze Brně. 

.Ve dnech 15. - 19. listopadu vystoupí v Praze a Brně nizozemský básník Mustafa Stitou. Jeho vystoupení budou vždy v nizozemštině s českým překladem. Srdečně zveme a těšíme se na setkání na jednom z večerů.

Lize Spit v Praze

Do Prahy přijíždí Lize Spit, vlámská autorka besteselleru Het smelt (v českém překladu Adély Ebel vychází jako Taje). V Praze vystoupí 9. října na proslulé Avoid Floating Gallery.

I přes značnou obtížnost letošních zkoušek na certifikát CNaVT byla úspěšnost našich kadidátů téměř stoprocentní.

 

Úvod » Články » Novinky » Vlámský spisovatel Dimitri Verhulst v Rádiu Česko

Dimitri Verhulst v Rádiu Česko

26.09.2011
Vlámský spisovatel Dimitri Verhulst v Rádiu Česko

Pobuřující vlámská kniha popisuje historii lidstva

Úprdelný dny na úprdelný planetě, to je velmi výrazná, netypická kniha, kterou se českému čtenáři představuje nizozemská nebo přesněji vlámská literatura. Dopředu je asi na místě varovat ty, pro které jsou vulgarismy nepřijatelné: toto není čtení pro vás.

Za knihu Úprdelný dny na úprdelný planetě dostal Vlám Dimitri Verhulst v roce 2009 prestižní cenu nizozemských knihkupců Libris. A taky jí pobouřil konzervativní protestantské kruhy. 


Více si poslechněte zde: http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/kultura/_zprava/poburujici-vlamska-kniha-popisuje-historii-lidstva--952715

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO LOTOFIDEA s.r.o.